Materiały dla Rodziców

STREFA RODZICA

MATERIAŁY PEDAGOGA

tak jak nie ma idealnych dzieci. Warto jednak pracować nad relacjami z naszą pociechą stosując kilka prostych wskazówek:

W jaki sposób komunikujesz się z dzieckiem? Proponujemy krótki test dla rodziców. Sprawdź, czy umiesz rozmawiać z własnym dzieckiem.

Poczucie własnej wartości to bardzo ważny fundament, na bazie którego opiera się rozwój osobisty i emocjonalny człowieka. Kwestia ta staje się szczególnie istotna w okresie dojrzewania. To, w jaki sposób młody człowiek postrzega siebie, jak się ze sobą czuje, wpływa na wszystkie inne aspekty jego życia. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób podnieść poczucie własnej wartości u swojego dziecka. Okazuje się, że chwalenie i komplementy nie wystarczą… Polecamy film:)
Cyberprzemoc to stosunkowo nowe, bardzo niebezpieczne zjawisko. Problem dotyka niestety także naszych uczniów. Prosimy, by zapoznać się z materiałami.
Polecamy broszurę na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z mediów elektronicznych. Znajdą tu Państwo informacje dotyczące: – zabezpieczeń technicznych, które warto wykorzystać przekazując dziecku komputer, telefon czy tablet – sposobów wprowadzania dziecka w świat gier, portali społecznościowych, transakcji online itp.

Czy zdobycie czerwonego paska na świadectwie jest właściwym celem? Czy rodzic powinien od dziecka tego oczekiwać? Kiedy ambicja rodziców buduje dziecko i pcha do przodu, a kiedy niszczy?  Czym jest i czemu służy motywacja wewnętrzna ucznia?

 

Polecamy bardzo ciekawy artykuł na stronie:
https://zdrowie.radiozet.pl/Psychologia/Psychoterapia/Mit-czerwonego-pasek-na-swiadectwie-i-sukcesu-w-doroslym-zyciu

 

Temat poruszony został też w książce Roberta Toru Kiyosaki „Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami”.

Nie jest łatwo, ale z pewnością damy radę:)

Przejdź do zawartości strony