WAŻNY APEL RATOWNIKÓW i SŁUŻB MUNDUROWYCH

Szanowni Państwo,
strażacy bezustannie służą pomocą i ratują ludzkie życie lub mienie. Pomimo kwarantanny wciąż dochodzi do wypadków drogowych, pożarów itp. zdarzeń, które wymagają ich pomocy. W tym szczególnym czasie tak ważne jest uczciwe informowanie służb o kontaktach czy stanie zdrowia mającym związek z koronawirusem.

Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji, a powróciliście z terenów wysoko zagrożonych, przebywacie na kwarantannie, czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19 – poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka pytań związanych z aktualnym zagrożeniem. Informacja ta pozwoli odpowiednio przygotować się do akcji w dodatkowe środki ochronne.

W obecnym czasie jeden zarażony strażak może wykluczyć czasowo nawet całą jednostkę PSP lub OSP z dalszej działalności bojowej, która może być niezbędna w przyszłości.

Uwaga! Kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!

Informujemy, że na terenie kraju wprowadzono kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszono działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży…