Cykl spotkań online z wybitnymi twórcami polskiej architektury

Miesięcznik Architektura – murator wraz z serwisem architektura.murator.pl rozpoczynają cykl spotkań online z wybitnymi twórcami polskiej architekturyMiesięcznik Architektura – murator wraz z serwisem architektura.murator.pl rozpoczynają cykl spotkań online z wybitnymi twórcami polskiej architektury. Dyskusje z architektami o tym, co w architekturze najcenniejsze, pod wspólnym tytułem „Wartości w architekturze”, prowadzone będą przez uznane autorytety – kuratorów, dziennikarzy, aktywistów i ukażą wyzwania współczesnej architektury na tle ostatnich kilkudziesięciu lat.

– Ostatnie lata charakteryzują się wielką dynamiką zmian we wszystkich dziedzinach – kulturze, gospodarce, nauce, polityce, kwestiach społecznych. Także w architekturze, która stanowi przecież ramy życia. Jakie cechy architektury uznawane są więc za szczególnie istotne? Czy i jak kryteria oceny zmieniają się w czasie? Czy istnieje jeszcze architektura ponadczasowa? W jaki sposób tradycja, nauczanie, przełomowe momenty historyczne, ale także moda, technika, finanse, a przede wszystkim osobiste doświadczenia wpływają na twórczość w dziedzinie architektury? – o tym chcielibyśmy rozmawiać w czasie tych spotkań – mówi Ewa P. Porębska, inicjatorka projektu i redaktorka naczelna miesięcznika Architektura – murator.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 marca o godzinie 11.00 pod tytułem „Nasz przyjaciel demiurg”.

 

Tematyka spotkania:

Kim jest architekt? Zawodowe wyzwania. Pokoleniowe i własne.
Marzenia a realia. Rola doświadczenia. Wzorce. Ograniczenia a wyzwania.
Jak upływ czasu wpływa na poglądy i cele architekta.
Co jest miarą sukcesu.

Dzięki uprzejmości APA Wojchechowski Architekci, pierwsze spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy APA przy ul. Kamionkowskiej 32 w Warszawie.

 

Całość będzie transmitowana online na stronie: wartosci.architektura.muratorplus.pl

 

Czytaj dalej

Osiemnasta edycja programu DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Zbliża się osiemnasta edycja programu DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!

 

Osiemnasta edycja programu DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

Symboliczna data tegorocznej edycji to 14 kwietnia, ale tak samo jak w poprzednich latach, będzie możliwość realizacji programu zarówno przed tą datą jak i po.

 

Dla uczniów przewidziano nową formułę konkursu – będzie to konkurs na promocję Dnia przedsiębiorczości w trzech kategoriach:

– film promocyjny,

– plakat okolicznościowy,

– hasło reklamowe.

 

Strona organizatora:

https://dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl/

 

 

Więcej informacji u opiekuna – Pani Magdaleny Haładyj