Nowe zasady kwalifikacji wojskowej
w 2021 roku.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MON i MSWiA podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej w tym roku. Będzie ona mogła zostać przeprowadzona od kwietnia do lipca lub od sierpnia do listopada. W życie weszło właśnie rozporządzenie w tej sprawie.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w okresach od 7 kwietnia do 23 lipca 2021 r. (zostanie ogłoszona 24 marca) oraz od 9 sierpnia do 19 listopada 2021 r. (zostanie ogłoszona 26 lipca) na terenie całego kraju.

 

Czytaj dalej >

Turniej wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces na Bank”

Z przyjemnością informujemy, iż rusza kolejna – już trzecia edycja turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces na Bank” dla uczniów szkół średnich realizowana z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Dwa pierwsze etapy konkursu rozegrane będą za pomocą aplikacji online, a ostatni będzie miał formę teleturnieju emitowanego na antenie Telewizji Polskiej. Na zwycięzców (uczniów i przygotowujących ich nauczycieli) czekają atrakcyjne nagrody pieniężne – główna nagroda dla drużyny to aż 20 000 złotych, a dla nauczyciela – 3 000 złotych!

 

Dodatkowe informacje oraz zapisy u Pani Magdaleny Haładyj 👍

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Informujemy, że do etapu regionalnego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy, zakwalifikowały się Patrycja Iwańska z klasy 4e oraz Wiktoria Springer z klasy 2b.

 

Dziewczynom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu 👍👍👍

 

Opiekunowie – Magdalena Haładyj i Iwona Woś

BEZPŁATNA INFOLINIA 800 080 222

 

Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.