Fotorelacja z wycieczki klas pierwszych do Podtynia

Fotorelacja z wycieczki klas pierwszych do Podtynia.
Klasy 1c, 1e i 1f wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się do…

Opublikowany przez Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku Czwartek, 21 września 2023

Kolejna fotorelacja z wycieczki klas pierwszych do Podtynia 🚶🚶‍♂️🌳☀️

Opublikowany przez Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku Czwartek, 21 września 2023

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych

 

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych. Znaleźliśmy się w elitarnym gronie 20 szkół, wyłonionych w różnego rodzaju konkurencjach. Zlot rozpoczął szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. Bryś. W pierwszym dniu pobytu mieliśmy możliwość wzięcia udziału w głośnym pokazie Wojsk Lądowych o nazwie „Jesienny Ogień”, który otwierał szef MON Mariusz Błaszczak. Nasi uczniowie mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie z ministrem. Wieczorem uczestniczyliśmy w koncercie poświęconym obrońcom granic, transmitowanym przez TVP. W drugim dniu uczestniczyliśmy w szkoleniu survivalu, zakończonym nocowaniem w lesie. Kolejnego dnia, po krótkim odpoczynku, mieliśmy zorganizowany dzień z NATO. Żołnierze amerykańscy pokazali nam swój sprzęt wojskowy min. byliśmy we wnętrzu najnowszych czołgów Abrams. Pokaż sprzętu zakończyliśmy przejażdżką chorwackimi armatohaubicami. Dzień zakończyła wycieczka statkiem wycieczkowym po mazurskich jeziorach… Kolejne atrakcje przed nami.

12-13 września – spotkanie partnerskie projektu Go4VocationalSkills w Atenach

Dbając o rozwój kadry i jakości kształcenia w naszej szkole udało nam się uczestniczyć w dniach 12-13 września w spotkaniu partnerskim projektu Go4VocationalSkills w Atenach. Pracowaliśmy m.in. nad udoskonaleniem materiałów edukacyjnych dla młodzieży, testów do diagnozy kompetencji, rozwinięciem rezultatów projektu, poznaliśmy nowe szkoły kształcenia zawodowego oraz partnerów realizujących projekty w ramach Erasmus+. Udało nam się lepiej zrozumieć ideę kształcenia zawodowego w Grecji. Więcej informacji o rezultatach projektu już wkrótce!

ZST w Kłodzku jednym z laureatów konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Z ogromną radością informujemy, że jesteśmy laureatami konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, którego organizatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa 💻
Już wkrótce otrzymamy pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.
Na komputerach zainstalujemy m.in. programy do kosztorysowania, AutoCAD’y i wiele innych 😀😍

Pracownia Kompetencji Cyfrowych