Bezpieczni w sieci z OSE
Zapraszamy na webinar
dla rodziców i nauczycieli
3 grudnia 2020 r. o godz. 19.00

 

Drodzy Państwo,

 

obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i  inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

 

Czytaj dalej

Świąteczna akcja „Paczka na Kresy”

 

W ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu rusza akcja „Paczka na Kresy”. Zachęcamy wszystkich do udziału z zbiórce żywności, która jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zostanie dostarczona (przez przedstawicieli Fundacji Studio Wschód) do naszych rodaków na Kresach Wschodnich.

 

Szczególnie w trakcie pandemii sytuacja Polaków za wschodnią granicą jest dramatyczna.

 

PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY – będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy pozostali na Wschodzie.

 

Zbieramy żywność długoterminową (cukier, mąkę, ryż, makarony, kasze, herbaty, kawy, olej, konserwy, dżemy, słodycze, kakao, płatki do mleka, bakalie itp.).

 

Za udział w akcji przewidziane są dodatnie punkty z zachowania:)

 

Paczki z żywnością (dobrze, by były zapakowane na prezent) można dostarczać do szkoły w piątki (4., 11. i 18. grudnia) w godzinach 8:00 – 12:00 (gabinet pedagoga – sala 202 A, 2 piętro).

 

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

Mistrzostwa Szkoły w LOL

Zespół Szkół Technicznych zaprasza do wzięcia udziału w pierwszym E-Sportowym wydarzeniu szkolnym! Klasy zmierzą się ze sobą na Summoner’s Rifcie, czyli mapie dedykowanej popularnej grze jaką jest Liga Legend. Obecnie trwający presezon oraz zmiany, które wniósł ze sobą, dają Przywoływaczom odrobinę wytchnienia oraz czasu do przygotowania się do stycznia – czyli rozpoczęcia nowego sezonu. Jest to więc idealny czas aby zaprezentować swojego skilla przed całą szkołą! Po więcej informacji zapraszamy do regulaminu turnieju. Powodzenia Przywoływacze !

 

Pobierz regulamin turnieju

Konkurs dla Ciebie!
Temat: Idealna lekcja zdalna

Prace należy przesyłać za pomocą linka aktywującego przynależność do grupy: MEMO – Konkurs na MS TEAMS

 

Pobierz regulamin konkursu w formacie PDF