Od jutra (20.11.2018r.) zaczynamy próbną maturę, która potrwa do piątku. Szczegółowy harmonogram jest wywieszony przy gabinecie wicedyrektora. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodów osobistych.
70 uczniów trzech klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku złożyło ślubowanie podczas zorganizowanych 11 listopada w Kłodzku, uroczystości powiatowych i miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
– Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty składają ślubowanie w dniu 11 listopada. W tegorocznym ślubowaniu udział wzięło 70 uczniów trzech klas pierwszych technik logistyk o profilu mundurowym oraz oddział klasy mundurowej o profilu strażackim – mówi Rafał Olecha, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. – Głównym celem przysięgi jest nadanie odpowiedniej rangi szkoleniu w klasach mundurowych i zobowiązaniu uczniów do godnej postawy i szacunku dla naszych wartości, które zwłaszcza w dniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości mają szczególny wydźwięk, a dodatkowo asysta kompanii honorowej, salwy i ceremoniał wojskowy pozostawiają to wydarzenie na długo w pamięci.
Przysięga klas pierwszych mundurowych i nadanie imienia pułkownika Leopolda Oleniuka klasom mundurowym ZSP nr 1 w Kłodzku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za trud włożony w przygotowanie młodzieży.