30 maja będą indywidualne mistrzostwa LA. Rozegrane zostaną następujące konkurencje:
• dziewczęta: 100 m, 400 m, 800 m, sztafeta 4x 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą (4 kg)
• chłopcy: 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, sztafeta 4x 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą (6 kg)
W najbliższy wtorek (23/05) urządzamy selekcję do drużyny. W każdej konkurencji możemy zgłosić po 2 osoby ale jedna osoba może wystąpić tylko w jednej konkurencji oraz sztafecie.
Stawką zawodów jest możliwość zajęcia pierwszego miejsca w końcowej klasyfikacji Licealiady za rok szkolny 2022/23. Dlatego potrzebujemy wyłonić najlepszych z najlepszych!
Osoby, które zakwalifikują się do drużyny, a mają w czasie zawodów obóz, będą miały dostosowany termin obozu.
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w zawodach proszeni są o wypełnienie formularza:
PLACÓWKA STRAŻY GRANICZNEJ REKRUTUJE! Zarobki ok. 5000 zł netto – dla osób do 26 roku życia na najniższym stanowisku, po odbyciu przeszkolenia. Dodatkowo mundurówka, 13 pensja, świadczenia urlopowe i wiele innych! Emerytura po 25 latach służby! Służba u nas to możliwość rozwoju i awansu! Jeśli jesteś pełnoletni i masz już średnie wykształcenie, nie czekaj, umów się na spotkanie – tel. 74 8116423 lub 74 8116420!
W 79 rocznicę zdobycia Monte Cassino oddajemy hołd płk. Leopoldowi Oleniukowi oraz plutonowemu Emilowi Czechowi, żołnierzom, którzy po zakończeniu II wojny światowej osiedlili się w Kłodzku.
Pułkownik Leopold Oleniuk – patron klas mundurowych
Urodził się w Rudkach w dawnym województwie lwowskim, w rodzinie kolejarskiej jako najmłodsze, szóste dziecko. W latach 20. XX wieku przeniósł się z rodziną do Sambora, gdzie ukończył Seminarium Nauczycielskie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie pracował na Pokuciu w charakterze nauczyciela.
W kampanii wrześniowej 1939 walczył, jako podchorąży rezerwy w szeregach 5 Pułku Strzelców Podhalańskich. Po przekroczeniu granicy polsko-węgierskiej był internowany na Węgrzech, skąd uciekł i zgłosił się do Brygady Strzelców Karpackich w Syrii w 1940 roku. Jako plutonowy podchorąży walczył w Tobruku w szeregach dywizjonu artylerii przeciwpancernej. Później walczył pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią, jako dowódca baterii artylerii przeciwpancernej. Awansował na stopień kapitana.
Społeczność szkolna ZST wraz z dyrektorem szkoły Panem Rafałem Olechą wzięła wczoraj udział w obchodach 78 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej. Cześć i chwała Bohaterom, wieczna pamięć Poległym! pic.twitter.com/m0al8JHcNN
— "Budowlanka" Kłodzko (@ZST_w_Klodzku) May 9, 2023